Zakład Biofarmacji - Laboratorium prof. Jóźwiaka - UM Lublin

Aktualności z Zakładu Biofarmacji

12.02.2019

Zaproszenie na seminarium Dr. Jeana-Paula Armache'a z Penn State University

Już 15 lutego 2019 r. o godz. 14.00 w sali seminaryjnej Ecotech-Complex (ul. Głęboka 39, 20-612 Lublin) odbędzie się seminarium Dr. Jeana-Paula Armache'a z Penn State University zatytułowane „Cryo-EM i (r)ewolucja w biologii strukturalnej”. Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium!

 

XXI wiek jest określany wiekiem biotechnologii. Nowoczesne technologie dają nadzieję na znalezienie rozwiązania problemów głodu, zanieczyszczenia, chorób zakaźnych i raka. Jedna z takich technik - cryo-EM, czyli mikroskopia elektronowa niskich temperatur, w ostatnich 10 latach przeszła niewiarygodną ewolucję, przez wielu określaną mianem „rewolucji rozdzielczości”. Najnowsze mikroskopy wyposażone w najdoskonalsze detektory pozwalają na odkrywanie skomplikowanej trójwymiarowej budowy molekularnej wielkiej ilości wewnątrzkomórkowej maszynerii. Przekrojowe badania, przy znajomości budowy w skali atomowej pozwalają na dokładną korelacje informacji z wielu źródeł i wytłumaczenie wielu zagadek związanych z procesami komórkowymi. Dr Jean-Paul Armache przedstawi na wykładzie ostatnie zmiany, jakie zaszły w tej dziedzinie.

 

Prowadzenie: dr Agata Starosta
Organizator: Laboratorium Ekspresji Genów, Ecotech-Complex

Komunikaty

26.09.2019

Zakład Biofarmacji ponownie wyróżniony przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej


NAWA rozstrzygnęła pierwszy nabór wniosków w Programie im. Stanisława Ulama.
więcej
20.05.2019

Stypendium dla doktoranta


Poszukujemy doktoranta w projekcie badawczym pt. Wielocelowe ligandy selektywne funkcjonalnie w badaniu aktywności receptorów sprzężonych z białkiem G w komórkach nowotworowych,...
więcej
17.05.2019

Projekt z Zakładu Biofarmacji w programie CANALETTO


Projekt prof. dr hab. Krzysztofa Jóźwiaka z Zakładu Biofarmacji realizowany będzie we współpracy z Uniwersytetem w Bolonii.
więcej