Biopharmacy Department - Jozwiaka's Lab - Medical University of Lublin

News

12.02.2019

Zaproszenie na seminarium Dr. Jeana-Paula Armache'a z Penn State University

Już 15 lutego 2019 r. o godz. 14.00 w sali seminaryjnej Ecotech-Complex (ul. Głęboka 39, 20-612 Lublin) odbędzie się seminarium Dr. Jeana-Paula Armache'a z Penn State University zatytułowane „Cryo-EM i (r)ewolucja w biologii strukturalnej”. Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium!

 

XXI wiek jest określany wiekiem biotechnologii. Nowoczesne technologie dają nadzieję na znalezienie rozwiązania problemów głodu, zanieczyszczenia, chorób zakaźnych i raka. Jedna z takich technik - cryo-EM, czyli mikroskopia elektronowa niskich temperatur, w ostatnich 10 latach przeszła niewiarygodną ewolucję, przez wielu określaną mianem „rewolucji rozdzielczości”. Najnowsze mikroskopy wyposażone w najdoskonalsze detektory pozwalają na odkrywanie skomplikowanej trójwymiarowej budowy molekularnej wielkiej ilości wewnątrzkomórkowej maszynerii. Przekrojowe badania, przy znajomości budowy w skali atomowej pozwalają na dokładną korelacje informacji z wielu źródeł i wytłumaczenie wielu zagadek związanych z procesami komórkowymi. Dr Jean-Paul Armache przedstawi na wykładzie ostatnie zmiany, jakie zaszły w tej dziedzinie.

 

Prowadzenie: dr Agata Starosta
Organizator: Laboratorium Ekspresji Genów, Ecotech-Complex

Komunikaty

08.06.2020

Nasza doktorantka laureatką Grantu Wyjazdowego Polskiego Towarzystwa Zebrafish


Rozstrzygnięto pierwszy konkurs na Granty Wyjazdowe (PTZ Travel Grants) dla doktorantów przyznawane przez Polskie Towarzystwo Zebrafish.
więcej
26.09.2019

Zakład Biofarmacji ponownie wyróżniony przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej


NAWA rozstrzygnęła pierwszy nabór wniosków w Programie im. Stanisława Ulama.
więcej
20.05.2019

Stypendium dla doktoranta


Poszukujemy doktoranta w projekcie badawczym pt. Wielocelowe ligandy selektywne funkcjonalnie w badaniu aktywności receptorów sprzężonych z białkiem G w komórkach nowotworowych,...
więcej